JSME NA SVĚTĚ!

Hlásíme se na svět

Ve dnech 7. a 8. 5. 2019 Baaki porodila 6 krásných zdravých štěňátek, 1 kluka a 5 holek. Dvěma štěňatům bohužel nebylo dopřáno, aby spatřila svět.  Štěňata jsou bez DS, bez zálomků, s minimem bílé barvy a pravidelným ridgem. Zatím to vypadá, že všechna štěňata jsou výstavních kvalit kromě 1 holčičky, která má třetí korunku na ridge.

Za pomoc při porodu děkujeme Stanislavě a Lucii Pšeničkovým z chovné stanice Tarreon a Slávce Noskové za velkou podporu, která pro nás byla neméně důležitá.

Druhá polovina porodu nebyla jednoduchá, ale za pomoci paní MVDr. Dagmar Minaříkové Baaki vše dobře zvládla, a po více jak 12 hodinách jsme si odváželi zdravou holčičku.


Jsme rádi, že se s Vámi můžeme podělit o následující zprávu, očekáváme štěňátka!

K tomuto kroku jsme se připravovali poměrně dlouho, ale řada různých okolností nám nedovolila začít s chovem dříve. Než přejdu k meritu věci, dovolím si krátké ohlédnutí.

Pro mě a pro Baaki to byla poměrně dlouhá cesta od doby, kdy jsem si ji dne 1. 7. 2015 přivezl domů, až po krytí. Hned od první chvíle jsme začali s řádnou socializací. Postupně jsme bez problémů zakusili jízdu vlakem, autobusem, tramvají a metrem včetně jízdy na eskalátorech. Velmi brzo jsme začali chodit na cvičák, kde jsme si to oba oblíbili a začali spolu dělat první pokroky ve výcviku.

Výstavami nepolíbeni jsme naši první výstavu absolvovali v srpnu 2015 v Mladé Boleslavi. Zde, na počátku naší výstavní kariéry, se Baaki blýskla ve výstavním kruhu s Lucií Pšeničkovou. Další úspěchy následovaly a v 5 měsících získala Baaki na klubové výstavě ČKRR titul "Nejkrásnější štěně"! Já jsem se odvážil poprvé do výstavního kruhu s Baaki v listopadu 2015 na mezinárodní výstavě v Nitře. Hned v lednu 2016, opět ve slovenské Nitře, jsme získali náš společný první velký triumf. V závěrečné soutěži BIS byla Baaki dekorována Nejkrásnější fenou ve třídě dorostu. Následovala šňůra výstav, a to jak doma, tak i v Polsku, Maďarsku, Německu a na Slovenku. Celkem jsme se do okamžiku krytí zúčastnili 114 výstav a v 90 % jsme byli oceněni známkou "Výborná". Mezi další úspěchy patřilo umístění na 1. a 2. místě JBIG, získání titulu Národního vítěze Slovenska, Národního vítěze České republiky a 2. místo (full CAC) na German Winner Show. Poslední dvě jmenované výstavy absolvovala Baaki v kruhu s Luckou. Celkově byla naše výstavní kariéra oceněna získáním titulu Juniorského šampiona krásy a Šampiona krásy v Česku, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Baaki rovněž splnila podmínky pro získání titulu C.I.B Mezinárodního šampiona krásy, který jí byl udělen    17. 11. 2017.

Vedle toho je pro nás nesmírně důležité, že jsme společně s Baaki prožili spousty krásných chvil, ať už to bylo při toulkách přírodou, túrách po horách, poznáváním zajímavých míst a měst anebo jen tak v klidu doma na pohovce.

Když jsme se rozhodli, že Baaki bude mít štěňátka, bylo nutné najít vhodného psa, který by se pro chov k Baaki hodil exteriérově i povahově. V širším výběru pro krytí bylo vytipováno několik chovných psů, kteří by přicházeli v úvahu. Nakonec, po zvážení všech aspektů, jsme oslovili chovatelku paní Slávku Noskovou, jejíž chovný pes "Gunthwaite Jack Swagger", který je importován z Velké Británie, se stal tím vhodným partnerem pro Baaki. Jack pochází z chovné stanice Gunthwaite (UK) paní Julie M Bates, která má více jak 50letou zkušenost s chovem RR.

Tento vrh bude s laskavým svolením paní Stanislavy Pšeničkové odchován pod chovnou stanicí TARREON za jejich odborného dohledu a vedení.

TARREON KENNEL - expecting G litter

Úspěšná chovná stanice TARREON tímto očekává v pořadí již 7 vrh štěňat.

Baaki & Jack

BAAKI HOTR STAR TARREON

C.I.B. Interchampion

Champion CZ, SK, PL, HU

Junior Champion CZ, SK, PL, HU

Club Champion ČKRR

Best Junior ČKRR 2016

3rd place Best Bitch ČKRR 2017

National Winner CZ 2016

National Winner SK 2017

Slovakia Dog Cup 1st place RR Bitch

---------------------------------------------------

Height 66 cm, Weight 36 Kg,

Full dentition, Correct scissor bite,

X-ray: HD A/A, ED 0/0, OCD neg.,

JME: N/n

DNA test for ridge: R/r

D-Locus: D/D

B-Locus: B/B

Hemophilia B: N/N

Výňatek převládajících hodnocení z výstavních posudků.

JACK je vyrovnaný klidný pes bez známek agresivity, velmi dobrých proporcí s velmi pěknou hlavou ušlechtilého výrazu. Je velmi dobře osvalen s pevným držením těla, dobrého předního a zadního úhlení končetin, dobrým ridgem, správně nesenýma ušima a nasazeným ocasem, plnochrupý, nůžkového skusu. Barvy je červené pšenice bez bílých znaků.

BAAKI je vyrovnaná fena bez známek bázlivosti či agresivity. Má správný formát těla, jemnější ale elegantní hlavu. Má výbornou horní a spodní linii, je správného rámce, má dobré úhlení končetin, uši i ocas jsou správně nasazené, dobrý ridge. Je plnochrupá, s nůžkovým skusem. Barvy je červené pšenice s bílým znakem na hrudi.

Tímto spojením očekáváme velmi kvalitní štěňata, a to jak po exteriérové, tak i po povahové stránce. Bude se jednat o britsko-americko-finskou krevní linii se stopami australské a jihoafrické krve v páté linii. Jedním z předků byl velice úspěšný RR v USA "Spring Valley's Great Gatsby".

Zde můžete sledovat vývoj plodů: