Novinky

 

Třetí nejlepší fenka

Před nedávnem byly zveřejněny výsledky klubových soutěží Českého klubu rhodéských ridgebacků (ČKRR) za rok 2017. V soutěži o NEJLEPŠÍ VÝSTAVNÍ FENU ROKU 2017, v nabité konkurenci krásných fen, BAAKI obsadila úžasné 3. MÍSTO. Jsme na to náležitě pyšní.  Jen malé ohlédnutí za loňským rokem, kdy BAAKI získala v soutěži o NEJLEPŠÍHO VÝSTAVNÍHO MLADÉHO PSA ROKU 2016 1. MÍSTO.   

Pomalý, ale slibný rozjezd

Tento rok jsme začali s výstavami poměrně pozvolna. Můžou za to především "dny", kdy se fenky pro jejich zdravotní handicap nemohou výstav zúčastnit. I tak jsme si zajeli 2x do Polska na mezinárodní výstavy psů. V doprovodu Staši a Lucky (CHS Tarreon) jsme nejdříve navštívili Lubin a poté Zielonou Góru. V obou případech jsme s Baaki získali stříbro a navíc jako chovná stanice jsme přidali stříbro a bronz. Tedy slibný začátek roku.

🏆  CACIB Lubin
Třída šampionů: V2
Rozhodčí: Izabela Krasowska - Salamon (POL)
Nejlepší chovatelská stanice 2. místo pro Tarreon
Rozhodčí: Jakub Kruczek (POL)

🏆  CACIB Zielona Góra
Třída šampionů: V2
Rozhodčí: Pero Bozhinovski (MKD)
Nejlepší chovatelská stanice 3. místo pro Tarreon
Rozhodčí: Iuza Beradze (CZE)


PF 2018

Milý přátelé, kamarádi,

děkujeme Vám za podporu, držení palců a tlapek při našich prezentacích na výstavách v roce 2017 i mimo ně.

Přejeme Vám ničím nerušené, klidné a pohodové prožití vánočních svátků jakož i úspěšný vstup do roku nového a to vše podpořené pevným zdravím.

Pavel & Baaki

Mezinárodní šampion krásy

Baaki úspěšně splnila stanovené podmínky a byl ji FCI udělen titul Mezinárodní šampion krásy - Champion International de Beauté - C.I.B.

Úspěšná bonitace

17. 11. 2017 Baaki složila "zkoušku z dospělosti" a obstála před komisí ČKRR se závěrem 

CHOVNÁ FENA (Brood bitch)

Výška: 66 cm
Váha: 36 kg
Barva: červená pšenice
HD: A/A
ED: 0/0
OCD: neg.
plnochrupá, skus nůžkový

Foto: Jitka Hojzanová Ludvíková


Světová výstava psů Lipsko

Poprvé jsme se s Baaki a Luckou zúčastnili velké události jakou Světová výstava psů beze sporu je. V jejím úvodu se konala Germany Winner Show - Velká cena Německa, kde jsme rovněž nemohli chybět. I když každý den sice nebylo posvícení, moc jsme si atmosféru této výjimečné události užili :-)

❤️ BIS, MultiJCH, MultiCH, ClubCH BAAKI HOT STAR TARREON ❤️

German Winner Show 8.11.2017
Třída šampionů: Excellent 2/18 res-CAC
Rozhodčí: Juan Naveda Carrero (ESP)
Handling: Lucy Pšeničková

World Dog Show 9.11.2017
Třída šampionů : Very good - 37F
Rozhodčí : Evgeny Kuplyaskas - (RUS),
Handling: Lucy Pšeničková

Český šampion

Baaki na MVP v Českých Budějovicích splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion. Pod vedením Lucie Pšeničkové jsme získali poslední CAC, který nám chyběl. Když se šel rozstřel o CACIBa, tak jako by Baaki věděla že má splněno a začala při běhu zlobit. Výsledkem byl "jenom" res-CACIB.

🏆 MVP - CACIB České Budějovice 🏆  7. 10. 2017

Třída šampionů: Výborná 1, CAC, res-CACIB

Rozhodčí: Boris Špoljarič (CRO)


Dovolená začala a končila výstavou

🏆 DUO CACIB Hódmezővásárhely (HUN)
9. 9. 2017
Třída šampionů: - Výborná 2, res. CAC
Rozhodčí: Csigai Gabriella (HUN)
10. 9. 2017
Třída šampionů: - Výborná 2, res. CAC
Rozhodčí: Kardos Vilmos (HUN)

🏆 DUO CACIB Nitra (SVK)
16. 9. 2017
Třída šampionů: - Velmi dobrá
Rozhodčí: Lozić Željko (SRB)
17. 9. 2017
Třída šampionů: - Výborná 2, res. CAC
Rozhodčí: De Cuyper Jos (BEL)

Dovolenou jsme začali na jihu Maďarska v Szegedu s účastí na výstavě v Hódmezővásárhely. Vlastní výstava, prohlídka města, nádherné letní počasí jakož i vynikající maďarská kuchyně neměly prostě chybu. Ze Szegedu jsme pokračovali do Rajeckých Teplic, kde jsem si báječně užil služeb lázní ve Spa Aphrodite a procházek do okolí s Baaki. Dovolenou jsme pak zakončili výstavou v Nitře. Děkuji Kamile za milý dárek k narozeninám a pohostinství penzionu Kalvin. Vzhledem k mé zdravotní indispozici jsem požádal o vystavení Baaki Honzu v Maďarsku a Simonu v Nitře. Baaki Simonu v sobotu neskutečně potrápila (hlavně na přímce). A protože ani v neděli to Baaki nechtěla Simoně nikterak usnadnit a dělala samé naschvály, musel jsem nastoupit do kruhu sám koleno nekoleno ;-) Ještě že ty kruhy byly tak malé (dobře pro mne, špatně pro RR).

Orlík opět nezklamal

🏆 XXV. Klubová výstava a XIII. Speciální výstava RR 🏆

2.- 3. 9. 2017 Orlík - Vystrkov

Již po třetí jsme se zúčastnili Klubové a Speciální výstavy ČKRR v areálu hotelu Orlík ve Vystrkově. V tomto úžasném prostředí to po roce bylo milé setkání s přáteli, známými a milovníky plemene RR. I když letošní počasí moc přívětivé nebylo, nic to neubralo na báječné atmosféře. Na předešlé úspěchy jsme s Baaki tentokráte nenavázali. V sobotu si od rozhočí Orit Nevo (ISR) vysloužila známku "Výborný" a v neděli od Sharron Taylor (AUS) známku "Velmi dobrý". Ačkoliv mi bolavé koleno znemožnilo dál vystavovat, vůbec to nevadilo. Baaki si v sobotu při soutěži o nejlepší CHS střihla premiéru s novým nadějným handlerem Honzou. Šlo jim to vskutku báječně. Za nedělní VD se nemusí vůbec stydět, protože Sharon "Védéčka" a "Déčka" sázela jak na běžícím pásu....Za rok opět na ORLÍKU...

O víkendu se zúčastníme Klubové a Speciální výstavy ČKRR na Orlíku. Doufáme, že se předpověď počasí nevyplní ;-)

Po delší době jsme opět zavítali do výstavního kruhu. V sobotu jsme střihli Mladou Boleslav a v neděli polské Zakopane. A rozjezd to nebyl vůbec špatný. Velký dík patří Lucce za sobotní vystavení Baaki. Obě byly naprosto dokonalé. V Zakopaném nevládlo slunečné počasí jako loni a Tatry se daly jen tušit, přesto však jsme si tuto show užili.