Novinky

 

PF 2020

Je nám půl roku

Před půl rokem jsme s Baaki prožívali její první porod a byli jsme plni očekávání kolik a jaká štěňátka se narodí. Dnes, 5 holek a 1 kluk slaví svůj první půl rok. Máme radost za každou zprávu či fotku. Na fotografiích jsou Gugi (Grace), Goldy, Gina, Sukie (Gaia) a Garry.  Přejeme rošťákům vše dobré.

Vzpomínky na babí léto

Setkání se synem

Sobotní odpoledne babího léta jsme využili k příjemné procházce, ale hlavně k setkání s Garrym ❤️ Bylo to první setkání poté, co Garry odešel do nové milující rodiny. Celou dobu si spolu hráli a Garry následoval Baaki kamkoliv se vrtla. Garry je naprosto úžasný. 

Malá Fatra a Rájecké Teplice

Takřka po roce jsme vyrazili vychutnávat krásy slovenských hor. Pár dní jsme strávili v Lučivné, kde jsme podnikali túry v okolí Velkého Rozsutce. A protože bylo také zapotřebí unavené tělo zrelaxovat, přesunuli jsme se do Rajeckých Teplic, kde to dobře známe. Dopoledne jsme vyplnili s Baaki krásnými procházkami po okolních naučných chodnících a odpoledne jsem si dopřál procedury ve lázních Aphrodite Rajecké Teplice. Počasí bylo po celou dobu příjemné a odpolední či večerní bouřka přišla vcelku vhod.

NP České Švýcarsko

Po propršené a ospalé sobotě jsme v neděli 11.8.2019 vyrazili na výlet do NP České Švýcarsko. Konkrétně jsme navštívili Jetřichovické stěny. Na zhruba 6 km okruhu jsou 3 krásné vyhlídky: Marina Skála, Vilemínina stěna a Rudolfův kámen. S Baaki jsme absolvovali pouze první zmíněnou. Ostatní jsem se rozhodl oželet jednak proto, že na vyhlídkách bylo poměrně dost lidí, ale také z důvodu bezpečnosti. Přece jenom mi to koleno pořádně neslouží. Po 3 hodinách jsme se opět vrátili do Jetřichovic a oba se odměnili výborným párkem. Pokud jste zde nebyli, mohu jen doporučit. 

Zasloužená dovolená

Březost, porod a péči o štěňátka jsme zdárně zvládli a nyní nastal čas na zotavenou. "Naordinoval" jsem nám týdenní pobyt u moře, konkrétně v italském Bibione.  Po loňské zkušenosti od Balatonu, jsem trochu pochyboval, zda je to pro Baaki to pravé. Vloni si sotva namočila tlapky a hned z vody. Mé pochybnosti ale byly zbytečné. Nejen že cesta na jih proběhla bez problémů a kolon, ale všechno bylo opravdu skvělé - ubytování, parkování, jídlo, počasí i teplé a čisté moře. Po prvním osmělení si Baaki moře oblíbila.  Zkrátka jsme si to spolu užili a Baaki vypadá opravdu skvěle a je ve formě.


Nové domovy

Po 8 týdnech strávených v péči své psí maminky Baaki, jsou již všechna štěňátka ve svých nových domovech. Přejeme s Baaki všem našim mrňousům a jejich novým rodinám pevné zdraví, štěstí, lásku a radost ze života.

Jsme na světě! 

Baaki & Jackovi se narodila úžasná štěňátka. Baaki a štěňátka jsou v pořádku. Více informací, novinek a obrázků naleznete v sekci  ŠTĚŇATA - PUPPIES

Očekáváme štěňátka!

Více v sekci ŠTĚŇATA - PUPPIES

Toulky přírodou

Po Novém roce jsme s Baaki již tradičně strávili týden v Špindlerově mlýně. Jakmile zima skončila, začali jsem zjišťovat co se změnilo na našich oblíbených místech v Českém krasu, Brdech, Prokopském údolí, Chuchelském háji či v údolí řeky Kamenice (Návarov).

Výstavně vánoční výstava

O víkendu jsme absolvovali mezinárodní výstavu v polské Poznani. Tímto jsme pro letošní rok s Baaki završili výstavní sezónu. Sice jsme toho nestihli tolik, kolik jsme původně zamýšleli, ale i tak to byla z našeho pohledu sezóna vydařená. Baaki se stala kandidátem na udělení titulu Grand šampiona v ČR, HU a PL. Už teď se těšíme na výstavní sezónu 2019.

V Poznani na nás dýchla vánoční atmosféra, neboť na Place Wolności byly zahájeny vánoční trhy, mimo jiné se spoustou dobrého jídla a výborného svařáku.

17. 11. 2018                                                                               18. 11. 2018
🏆 CACIB - Poznań (POL)                                                     🏆 CACIB - Poznań (POL)
Třída šampionů: V2                                                                Třída šampionů: V3
Rozhodčí: Andrzej Brabletz (POL)                                         Rozhodčí: Dorota Witkowska (POL)

Opět ve výstavním kruhu

Po delší pauze jsme se opět vrátili do výstavního kruhu a s dosaženými výsledky jakožto i hodnocením rozhodčích jsme byli velmi spokojeni. 

24. 6. 2018                                                                           30. 6. 2018
🏆 CAC - 43. Krkonošská NVP Jelenia Góra (POL)         🏆 CAC - X. NVP Klatovy
Třída šampionů: V2                                                             Třída šampionů: V1, CAC
Rozhodčí: Alexander Skrzyński (POL)                               Rozhodčí: Jaroslav Matyáš (SVK)

14. 7. 2018                                                                            15. 7. 2018
🏆 CAC - Szombathely (HUN)                                           🏆 CACIB - Szombathely (HUN)
Třída šampionů: V2, res.CAC                                             Třída šampionů: V2, res.CAC
Rozhodčí: Galina Kalinichenko (UA)                                  Rozhodčí: Viera Staviarská (SVK)

Třetí nejlepší fenka

Před nedávnem byly zveřejněny výsledky klubových soutěží Českého klubu rhodéských ridgebacků (ČKRR) za rok 2017. V soutěži o NEJLEPŠÍ VÝSTAVNÍ FENU ROKU 2017, v nabité konkurenci krásných fen, BAAKI obsadila úžasné 3. MÍSTO. Jsme na to náležitě pyšní.  Jen malé ohlédnutí za loňským rokem, kdy BAAKI získala v soutěži o NEJLEPŠÍHO VÝSTAVNÍHO MLADÉHO PSA ROKU 2016 1. MÍSTO.   

Pomalý, ale slibný rozjezd

Tento rok jsme začali s výstavami poměrně pozvolna. Můžou za to především "dny", kdy se fenky pro jejich zdravotní handicap nemohou výstav zúčastnit. I tak jsme si zajeli 2x do Polska na mezinárodní výstavy psů. V doprovodu Staši a Lucky (CHS Tarreon) jsme nejdříve navštívili Lubin a poté Zielonou Góru. V obou případech jsme s Baaki získali stříbro a navíc jako chovná stanice jsme přidali stříbro a bronz. Tedy slibný začátek roku.

🏆  CACIB Lubin                                                               🏆 CACIB Zielona Góra
Třída šampionů: V2                                                           Třída šampionů: V2
Rozhodčí: Izabela Krasowska - Salamon (POL)               Rozhodčí: Pero Bozhinovski (MKD)
Nejlepší chovatelská stanice: 2. místo pro Tarreon        3. místo pro Tarreon
Rozhodčí: Jakub Kruczek (POL)                                        Rozhodčí: Iuza Beradze (CZE)


PF 2018

Milý přátelé, kamarádi,

děkujeme Vám za podporu, držení palců a tlapek při našich prezentacích na výstavách v roce 2017 i mimo ně.

Přejeme Vám ničím nerušené, klidné a pohodové prožití vánočních svátků jakož i úspěšný vstup do roku nového a to vše podpořené pevným zdravím.

Pavel & Baaki

Mezinárodní šampion krásy

Baaki úspěšně splnila stanovené podmínky a byl ji FCI udělen titul Mezinárodní šampion krásy - Champion International de Beauté - C.I.B.

Úspěšná bonitace

17. 11. 2017 Baaki složila "zkoušku z dospělosti" a obstála před komisí ČKRR se závěrem 

CHOVNÁ FENA (Brood bitch)

Výška: 66 cm
Váha: 36 kg
Barva: červená pšenice
HD: A/A
ED: 0/0
OCD: neg.
plnochrupá, skus nůžkový

Foto: Jitka Hojzanová Ludvíková


Světová výstava psů Lipsko

Poprvé jsme se s Baaki a Luckou zúčastnili velké události jakou Světová výstava psů beze sporu je. V jejím úvodu se konala Germany Winner Show - Velká cena Německa, kde jsme rovněž nemohli chybět. I když každý den sice nebylo posvícení, moc jsme si atmosféru této výjimečné události užili :-)

❤️ BIS, MultiJCH, MultiCH, ClubCH BAAKI HOT STAR TARREON ❤️

German Winner Show 8.11.2017
Třída šampionů: Excellent 2/18 res-CAC
Rozhodčí: Juan Naveda Carrero (ESP)
Handling: Lucy Pšeničková

World Dog Show 9.11.2017
Třída šampionů : Very good - 37F
Rozhodčí : Evgeny Kuplyaskas - (RUS),
Handling: Lucy Pšeničková

Český šampion

Baaki na MVP v Českých Budějovicích splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion. Pod vedením Lucie Pšeničkové jsme získali poslední CAC, který nám chyběl. Když se šel rozstřel o CACIBa, tak jako by Baaki věděla že má splněno a začala při běhu zlobit. Výsledkem byl "jenom" res-CACIB.

🏆 MVP - CACIB České Budějovice 🏆  7. 10. 2017

Třída šampionů: Výborná 1, CAC, res-CACIB

Rozhodčí: Boris Špoljarič (CRO)


Dovolená začala a končila výstavou

🏆 DUO CACIB Hódmezővásárhely (HUN)
9. 9. 2017
Třída šampionů: - Výborná 2, res. CAC
Rozhodčí: Csigai Gabriella (HUN)
10. 9. 2017
Třída šampionů: - Výborná 2, res. CAC
Rozhodčí: Kardos Vilmos (HUN)

🏆 DUO CACIB Nitra (SVK)
16. 9. 2017
Třída šampionů: - Velmi dobrá
Rozhodčí: Lozić Željko (SRB)
17. 9. 2017
Třída šampionů: - Výborná 2, res. CAC
Rozhodčí: De Cuyper Jos (BEL)

Dovolenou jsme začali na jihu Maďarska v Szegedu s účastí na výstavě v Hódmezővásárhely. Vlastní výstava, prohlídka města, nádherné letní počasí jakož i vynikající maďarská kuchyně neměly prostě chybu. Ze Szegedu jsme pokračovali do Rajeckých Teplic, kde jsem si báječně užil služeb lázní ve Spa Aphrodite a procházek do okolí s Baaki. Dovolenou jsme pak zakončili výstavou v Nitře. Děkuji Kamile za milý dárek k narozeninám a pohostinství penzionu Kalvin. Vzhledem k mé zdravotní indispozici jsem požádal o vystavení Baaki Honzu v Maďarsku a Simonu v Nitře. Baaki Simonu v sobotu neskutečně potrápila (hlavně na přímce). A protože ani v neděli to Baaki nechtěla Simoně nikterak usnadnit a dělala samé naschvály, musel jsem nastoupit do kruhu sám koleno nekoleno ;-) Ještě že ty kruhy byly tak malé (dobře pro mne, špatně pro RR).

Orlík opět nezklamal

🏆 XXV. Klubová výstava a XIII. Speciální výstava RR 🏆

2.- 3. 9. 2017 Orlík - Vystrkov

Již po třetí jsme se zúčastnili Klubové a Speciální výstavy ČKRR v areálu hotelu Orlík ve Vystrkově. V tomto úžasném prostředí to po roce bylo milé setkání s přáteli, známými a milovníky plemene RR. I když letošní počasí moc přívětivé nebylo, nic to neubralo na báječné atmosféře. Na předešlé úspěchy jsme s Baaki tentokráte nenavázali. V sobotu si od rozhočí Orit Nevo (ISR) vysloužila známku "Výborný" a v neděli od Sharron Taylor (AUS) známku "Velmi dobrý". Ačkoliv mi bolavé koleno znemožnilo dál vystavovat, vůbec to nevadilo. Baaki si v sobotu při soutěži o nejlepší CHS střihla premiéru s novým nadějným handlerem Honzou. Šlo jim to vskutku báječně. Za nedělní VD se nemusí vůbec stydět, protože Sharon "Védéčka" a "Déčka" sázela jak na běžícím pásu....Za rok opět na ORLÍKU...

O víkendu se zúčastníme Klubové a Speciální výstavy ČKRR na Orlíku. Doufáme, že se předpověď počasí nevyplní ;-)

Po delší době jsme opět zavítali do výstavního kruhu. V sobotu jsme střihli Mladou Boleslav a v neděli polské Zakopane. A rozjezd to nebyl vůbec špatný. Velký dík patří Lucce za sobotní vystavení Baaki. Obě byly naprosto dokonalé. V Zakopaném nevládlo slunečné počasí jako loni a Tatry se daly jen tušit, přesto však jsme si tuto show užili.