Novinky

 

Štěňata slaví 5. narozeniny

8. 5. 2024

Dnes slaví krásné 5. narozeniny štěňata z vrhu G. Přejeme s Baaki jen to nejlepší, hlavně pevné zdraví, hodně štěstí a spokojených let v kruhu svých blízkých 🍀 ❤️

9. narozeniny

22. 4. 2024

Strašně ten čas letí... Ve velmi dobré kondici, slaví Baaki 9. narozeniny.  Všechno NEJ! 🍀  ❤️

Zima

3. 12. 2023

Milujeme Slovensko

10. 9. 2023

Každý rok, včetně těch covidových, navštěvujeme Slovensko. Ne jinak tomu bylo i letos. Svůj hlavní stan jsme založili v Rajeckých Telicích, které nejen že mají nádhérné okolí, ale především jsou zde termální lázně Aphrodite. Přes den jsme absolvovali túru a večer si páníček dopřál relax ve zmíněné léčivé vodě. Letos nám navíc vyšlo počasí, které bylo slunečné, příjemně teplé, bez srážek a větru, zkrátka fantastické.

Ještěd

19. 8. 2023

V sobotu jsme se s Baaki poprvé zúčastnili již 7. ročníku charitativního pochodu Rhodeský ridgeback dobývá Ještěd. Vycházeli jsme z okraje Liberce a stálým stoupáním jsme po hodině a půl dosáhli vrcholu Ještědu 1012 m.n.m. Občerstvili jsme se, udělali pár fotek na památku včetně společného fota a vydali se na sestup do základního tábora. Celkem se zúčastnilo 54 RR a 4 hafani jiných plemen. Byla to vydařená akce. Za organizaci patří dík Danu Bůžkovi.

Užíváme si

30. 7. 2023

Už je to skoro 5 let co jsme pověsili výstavní kolotoč na hřebík, 4 roky co poslední mrňous opustil rodinný krb a my si s Baaki od té doby užíváme každý den a je nám fajn.

Naše štěňata slaví 4. narozeniny

8.5.2023

Všem štěňatům přejeme k jejím 4. narozeninám jen to nejlepší, pevné zdraví, hodně šťastných a spokojených let v kruhu svých milujících rodin 🍀

8. narozeniny

22.4.2023

❤️ Baaki slaví své 8. narozeniny ❤️ 🍀 Všechno NEJ, ale hlavně hodně zdraví a mnoho spokojených let 🍀 

PS: Baaki dnešní focení sabotovala, tak přidávám naše úplně první společené foto.

PF 2023

Poznáváme krásy severních Čech

Štěňata slaví 3. narozeniny

Jak ten čas letí... Dnes jsou to 3 roky co mrňousové spatřili světlo světa. Přejeme k jejich dnešním narozeninám všechno nejlepší, hodně zdraví a spokojený psí život❤️🍀 

Jarní Vysočina

23. 4. 2022

Slunečný sobotní den jsme si udělali narozeninový výlet na Vysočinu. Navštívili jsme zřéceninu hradu Orlík nad Humpolcem, skanzen Veslý kopec a krásnou přírodu v okolí Blatin včetně monumentu horolezce Radka Jaroše.

7. narozeniny

Moje milovaná Baaki slaví dnes 7. narozeniny  ❤️ Všechno nejlepší 🍀

PF 2022

Setkání s Goldy

5. 9. 2021

Konečně se to po povedlo.... Dnešní krásné slunečné nedělní zářijové odpoledne jsme měli úžasnou procházku v okolí Hostivařské přehrady, na které nám dělala milou společnost Baaki dcera Golda. I když jsme měli od Jany průběžné zprávy, tak na shledání došlo po více jak dvou letech. První vteřiny byly trichu rozpačité, ale pak už to byla jen pohoda. Moc děkujeme Janě a Pepovi, že se o Goldu tak skvěle starají a vychovali z ní skvělou psí slečnu.

Čas dovolených

25. 7. 2021

Po čase zákazů, lockdownů a jiných opatřeních jsme si s Baaki konenečně dopřáli dovolenou. Nejdříve jsem si vychutnávali krásy okolí Lipna a Šumavy a pak moře... Po dvou letech jsme se vrátili do Bibione. Cesta na jih a zpět domů proběhla bez problémů. Jedině nošení roušky ve vnitřcích společných prostorech a folií překryté potraviny švédského stolu dávali tušit, že je tu stále s námi doba koronavirová. Jinak bylo vše jako dříve. Skvělé počasí, moře, ubytování, pizza a výborná zmrzlina. Zkrátka dovolená, jak má být.

Štěňata slaví 2. narozeniny

8. 5. 2021

Přejeme všem mrňousům k jejich 2. narozeninám všechno nejlepší, pevné zdraví a spokojený psí život. Už se moc těšíme, až skončí tato podivná doba a budeme se moci všichni společeně setkat ❤️🍀

6. narozeniny

22. 4. 2021

Baaki oslavila 6. narozeniny. Přejeme pevné zdraví a ať si stále tak skvělá   ❤️❤️❤️

Pohádková zima

13. 2. 2021 

Před rokem na tom stejném místě +10 stupňů a po sněhu ani památky. Letos -10 stupňů, plno sněhu... zkrátka zima jak má být.

PF 2021

Uzdravování 

10. 11. 2020

I tentokrát je výsledek histologie stejný, tedy mastocytom grade 2 . . . I s límcem se dalo chodit na procházky, ale bez něho je to lepší a kamarádi se mě tolik nebojí . . .

Další operace

7. 10. 2020

Baaki se objevil další Mastocytom, tentokrát na zadní noze. Ve středu Baaki podstoupila operační zákrok, při kterém jí byl ten prevít odstraněn. Protože Baaki zlobila a neustále měla tendenci ránu si olizovat, dostala ochranný límec. Netrpělivě čekáme na výsledky histologie....

Dovolená

17. 9. 2020

Už to vypadalo, že kvůli pandemii Koronaviru nebudeme moci tak jako každý rok navštívit naše milované Slovensko. Díky vstřícnosti hotelu se nám narychlo a na poslední chvíli podařilo změnit rezervaci a poslední den před omezením vstupu na Slovensko jsme vyrazili. Počasí bylo excelentní, nádherné babí léto! Scénář byl obdobný jako loni, dopoledne toulky po okolních kopcích (Strážovské vrchy), zatímco odpoledne, kdy se už Baaki většinou válela na hotelu, jsem si dopřával procedury v lázních Aphrodite v Rajeckých Teplicích. 

Úspěšná rekonvalescence

10. 8. 2020

Po 14 dnech jsme byli s Baaki na vyndání stehů. Paní doktorka zhodnotila, že se rána velmi dobře zhojila. Výsledek histologie je mastocytom grade 2, což nám dává naději do budoucna. Rekonvalescenci jsme zahájili procházkami v přírodě a výlety po českých krajích, zkrátka jsme si užívali.

Marod

26. 7. 2020

Bohužel nemoci nechodí po horách.... Baaki byl diagnostikován mastocytom. Ve středu 22.7.2020 byl odstraněn a poslán na histologii, aby byl stanoven stupeň nebezpečnosti. Vzhledem k unístění na hrudi blízko rameního kloubu stehy povolily a 26.7. jsme to museli nechat celé přešít (reoperace). Doufám, že teď už se rána začne správně hojit. Výsledy histologie budou cca za 10 dní.

Jizerské hory

20. 7. 2020

Letos jsme vyrazili na dovolenou do Jizerských hor.

Výlet do okolí Slatiňan

27.  6. 2020

Auto jsem nechali doma a vyrazili do Slatiňan veřejnou dopravou (bus, tramvaj) a vlakem. Do Pardubic expresem a dále motoráčkem. Baaki zvládá cestování na jedničku. Nad Slatiňany je krásný les, který je součástí CHKO Železné hory, se spoustou turisticky značených cest, rozhlednou a občerstvením.

První narozeniny

8. 5. 2020

Přejeme s Baaki všechno nejlepší k dnešním prvním narozeninám celému vrhu "G" ❤️🍀❤️ 

Setkání mámy a dcery

3. 5. 2020

Po několika odkládaných termínech a opatřeních kvůli Covid-19, se nám podařilo s Terezou a její rodinou zorganizovat společný výlet.  Baaki se setkala se svojí skoro jednoroční dcerou po 10 měsících co Sukie opustila rodné hnízdo. Setkání to bylo báječné. Po celou dobu naší společné procházky se Baaki a Sukie od sebe nehnuly a náramně skotačily. Sukie je moc krásná, přítulná a poslušná, mám radost. Byl to opravdu vydařený výlet... 

Slavíme 5. narozeniny

22. 4. 2020

Dnes s Baaki slavíme její krásné 5. narozeniny. Baaki je v plné síle, zdravá a spokojená. V loni zvládla na jedničku porodit a odchovat její první štěňata. Na tento rok jsme měli v plánu vyrazit na výstavu v Maďarsku a Polsku a pokusit se dodělat Grand šampióna v těchto zemích. V rámci letní dovolené jsme pak chtěli navštívit Srbsko či Bulharsko.... Uvidíme jak se to bude všechno vyvíjet. VŠECHNO NEJLEPŠÍ BAAKI ! 🍀❤️

PF 2020

Je nám půl roku

8. 11. 2019

Před půl rokem jsme s Baaki prožívali její první porod a byli jsme plni očekávání kolik a jaká štěňátka se narodí. Dnes, 5 holek a 1 kluk slaví svůj první půl rok. Máme radost za každou zprávu či fotku. Na fotografiích jsou Gugi (Grace), Goldy, Gina, Sukie (Gaia) a Garry.  Přejeme rošťákům vše dobré.

Vzpomínky na babí léto

Setkání se synem

Sobotní odpoledne babího léta jsme využili k příjemné procházce, ale hlavně k setkání s Garrym ❤️ Bylo to první setkání poté, co Garry odešel do nové milující rodiny. Celou dobu si spolu hráli a Garry následoval Baaki kamkoliv se vrtla. Garry je naprosto úžasný. 

Malá Fatra a Rájecké Teplice

Takřka po roce jsme vyrazili vychutnávat krásy slovenských hor. Pár dní jsme strávili v Lučivné, kde jsme podnikali túry v okolí Velkého Rozsutce. A protože bylo také zapotřebí unavené tělo zrelaxovat, přesunuli jsme se do Rajeckých Teplic, kde to dobře známe. Dopoledne jsme vyplnili s Baaki krásnými procházkami po okolních naučných chodnících a odpoledne jsem si dopřál procedury ve lázních Aphrodite Rajecké Teplice. Počasí bylo po celou dobu příjemné a odpolední či večerní bouřka přišla vcelku vhod.

NP České Švýcarsko

Po propršené a ospalé sobotě jsme v neděli 11.8.2019 vyrazili na výlet do NP České Švýcarsko. Konkrétně jsme navštívili Jetřichovické stěny. Na zhruba 6 km okruhu jsou 3 krásné vyhlídky: Marina Skála, Vilemínina stěna a Rudolfův kámen. S Baaki jsme absolvovali pouze první zmíněnou. Ostatní jsem se rozhodl oželet jednak proto, že na vyhlídkách bylo poměrně dost lidí, ale také z důvodu bezpečnosti. Přece jenom mi to koleno pořádně neslouží. Po 3 hodinách jsme se opět vrátili do Jetřichovic a oba se odměnili výborným párkem. Pokud jste zde nebyli, mohu jen doporučit. 

Zasloužená dovolená

Březost, porod a péči o štěňátka jsme zdárně zvládli a nyní nastal čas na zotavenou. "Naordinoval" jsem nám týdenní pobyt u moře, konkrétně v italském Bibione.  Po loňské zkušenosti od Balatonu, jsem trochu pochyboval, zda je to pro Baaki to pravé. Vloni si sotva namočila tlapky a hned z vody. Mé pochybnosti ale byly zbytečné. Nejen že cesta na jih proběhla bez problémů a kolon, ale všechno bylo opravdu skvělé - ubytování, parkování, jídlo, počasí i teplé a čisté moře. Po prvním osmělení si Baaki moře oblíbila.  Zkrátka jsme si to spolu užili a Baaki vypadá opravdu skvěle a je ve formě.


Nové domovy

Po 8 týdnech strávených v péči své psí maminky Baaki, jsou již všechna štěňátka ve svých nových domovech. Přejeme s Baaki všem našim mrňousům a jejich novým rodinám pevné zdraví, štěstí, lásku a radost ze života.

Jsme na světě! 

Baaki & Jackovi se narodila úžasná štěňátka. Baaki a štěňátka jsou v pořádku. Více informací, novinek a obrázků naleznete v sekci  ŠTĚŇATA - PUPPIES

Očekáváme štěňátka!

Více v sekci ŠTĚŇATA - PUPPIES

Toulky přírodou

Po Novém roce jsme s Baaki již tradičně strávili týden v Špindlerově mlýně. Jakmile zima skončila, začali jsem zjišťovat co se změnilo na našich oblíbených místech v Českém krasu, Brdech, Prokopském údolí, Chuchelském háji či v údolí řeky Kamenice (Návarov).

Výstavně vánoční výstava

O víkendu jsme absolvovali mezinárodní výstavu v polské Poznani. Tímto jsme pro letošní rok s Baaki završili výstavní sezónu. Sice jsme toho nestihli tolik, kolik jsme původně zamýšleli, ale i tak to byla z našeho pohledu sezóna vydařená. Baaki se stala kandidátem na udělení titulu Grand šampiona v ČR, HU a PL. Už teď se těšíme na výstavní sezónu 2019.

V Poznani na nás dýchla vánoční atmosféra, neboť na Place Wolności byly zahájeny vánoční trhy, mimo jiné se spoustou dobrého jídla a výborného svařáku.

17. 11. 2018                                                                               18. 11. 2018
🏆 CACIB - Poznań (POL)                                                     🏆 CACIB - Poznań (POL)
Třída šampionů: V2                                                                Třída šampionů: V3
Rozhodčí: Andrzej Brabletz (POL)                                         Rozhodčí: Dorota Witkowska (POL)

Opět ve výstavním kruhu

Po delší pauze jsme se opět vrátili do výstavního kruhu a s dosaženými výsledky jakožto i hodnocením rozhodčích jsme byli velmi spokojeni. 

24. 6. 2018                                                                           30. 6. 2018
🏆 CAC - 43. Krkonošská NVP Jelenia Góra (POL)         🏆 CAC - X. NVP Klatovy
Třída šampionů: V2                                                             Třída šampionů: V1, CAC
Rozhodčí: Alexander Skrzyński (POL)                               Rozhodčí: Jaroslav Matyáš (SVK)

14. 7. 2018                                                                            15. 7. 2018
🏆 CAC - Szombathely (HUN)                                           🏆 CACIB - Szombathely (HUN)
Třída šampionů: V2, res.CAC                                             Třída šampionů: V2, res.CAC
Rozhodčí: Galina Kalinichenko (UA)                                  Rozhodčí: Viera Staviarská (SVK)

Třetí nejlepší fenka

Před nedávnem byly zveřejněny výsledky klubových soutěží Českého klubu rhodéských ridgebacků (ČKRR) za rok 2017. V soutěži o NEJLEPŠÍ VÝSTAVNÍ FENU ROKU 2017, v nabité konkurenci krásných fen, BAAKI obsadila úžasné 3. MÍSTO. Jsme na to náležitě pyšní.  Jen malé ohlédnutí za loňským rokem, kdy BAAKI získala v soutěži o NEJLEPŠÍHO VÝSTAVNÍHO MLADÉHO PSA ROKU 2016 1. MÍSTO.   

Pomalý, ale slibný rozjezd

Tento rok jsme začali s výstavami poměrně pozvolna. Můžou za to především "dny", kdy se fenky pro jejich zdravotní handicap nemohou výstav zúčastnit. I tak jsme si zajeli 2x do Polska na mezinárodní výstavy psů. V doprovodu Staši a Lucky (CHS Tarreon) jsme nejdříve navštívili Lubin a poté Zielonou Góru. V obou případech jsme s Baaki získali stříbro a navíc jako chovná stanice jsme přidali stříbro a bronz. Tedy slibný začátek roku.

🏆  CACIB Lubin                                                               🏆 CACIB Zielona Góra
Třída šampionů: V2                                                           Třída šampionů: V2
Rozhodčí: Izabela Krasowska - Salamon (POL)               Rozhodčí: Pero Bozhinovski (MKD)
Nejlepší chovatelská stanice: 2. místo pro Tarreon        3. místo pro Tarreon
Rozhodčí: Jakub Kruczek (POL)                                        Rozhodčí: Iuza Beradze (CZE)


PF 2018

Milý přátelé, kamarádi,

děkujeme Vám za podporu, držení palců a tlapek při našich prezentacích na výstavách v roce 2017 i mimo ně.

Přejeme Vám ničím nerušené, klidné a pohodové prožití vánočních svátků jakož i úspěšný vstup do roku nového a to vše podpořené pevným zdravím.

Pavel & Baaki

Mezinárodní šampion krásy

Baaki úspěšně splnila stanovené podmínky a byl ji FCI udělen titul Mezinárodní šampion krásy - Champion International de Beauté - C.I.B.

Úspěšná bonitace

17. 11. 2017 Baaki složila "zkoušku z dospělosti" a obstála před komisí ČKRR se závěrem 

CHOVNÁ FENA (Brood bitch)

Výška: 66 cm
Váha: 36 kg
Barva: červená pšenice
HD: A/A
ED: 0/0
OCD: neg.
plnochrupá, skus nůžkový

Foto: Jitka Hojzanová Ludvíková


Světová výstava psů Lipsko

Poprvé jsme se s Baaki a Luckou zúčastnili velké události jakou Světová výstava psů beze sporu je. V jejím úvodu se konala Germany Winner Show - Velká cena Německa, kde jsme rovněž nemohli chybět. I když každý den sice nebylo posvícení, moc jsme si atmosféru této výjimečné události užili :-)

❤️ BIS, MultiJCH, MultiCH, ClubCH BAAKI HOT STAR TARREON ❤️

German Winner Show 8.11.2017
Třída šampionů: Excellent 2/18 res-CAC
Rozhodčí: Juan Naveda Carrero (ESP)
Handling: Lucy Pšeničková

World Dog Show 9.11.2017
Třída šampionů : Very good - 37F
Rozhodčí : Evgeny Kuplyaskas - (RUS),
Handling: Lucy Pšeničková

Český šampion

Baaki na MVP v Českých Budějovicích splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion. Pod vedením Lucie Pšeničkové jsme získali poslední CAC, který nám chyběl. Když se šel rozstřel o CACIBa, tak jako by Baaki věděla že má splněno a začala při běhu zlobit. Výsledkem byl "jenom" res-CACIB.

🏆 MVP - CACIB České Budějovice 🏆  7. 10. 2017

Třída šampionů: Výborná 1, CAC, res-CACIB

Rozhodčí: Boris Špoljarič (CRO)


Dovolená začala a končila výstavou

🏆 DUO CACIB Hódmezővásárhely (HUN)
9. 9. 2017
Třída šampionů: - Výborná 2, res. CAC
Rozhodčí: Csigai Gabriella (HUN)
10. 9. 2017
Třída šampionů: - Výborná 2, res. CAC
Rozhodčí: Kardos Vilmos (HUN)

🏆 DUO CACIB Nitra (SVK)
16. 9. 2017
Třída šampionů: - Velmi dobrá
Rozhodčí: Lozić Željko (SRB)
17. 9. 2017
Třída šampionů: - Výborná 2, res. CAC
Rozhodčí: De Cuyper Jos (BEL)

Dovolenou jsme začali na jihu Maďarska v Szegedu s účastí na výstavě v Hódmezővásárhely. Vlastní výstava, prohlídka města, nádherné letní počasí jakož i vynikající maďarská kuchyně neměly prostě chybu. Ze Szegedu jsme pokračovali do Rajeckých Teplic, kde jsem si báječně užil služeb lázní ve Spa Aphrodite a procházek do okolí s Baaki. Dovolenou jsme pak zakončili výstavou v Nitře. Děkuji Kamile za milý dárek k narozeninám a pohostinství penzionu Kalvin. Vzhledem k mé zdravotní indispozici jsem požádal o vystavení Baaki Honzu v Maďarsku a Simonu v Nitře. Baaki Simonu v sobotu neskutečně potrápila (hlavně na přímce). A protože ani v neděli to Baaki nechtěla Simoně nikterak usnadnit a dělala samé naschvály, musel jsem nastoupit do kruhu sám koleno nekoleno ;-) Ještě že ty kruhy byly tak malé (dobře pro mne, špatně pro RR).

Orlík opět nezklamal

🏆 XXV. Klubová výstava a XIII. Speciální výstava RR 🏆

2.- 3. 9. 2017 Orlík - Vystrkov

Již po třetí jsme se zúčastnili Klubové a Speciální výstavy ČKRR v areálu hotelu Orlík ve Vystrkově. V tomto úžasném prostředí to po roce bylo milé setkání s přáteli, známými a milovníky plemene RR. I když letošní počasí moc přívětivé nebylo, nic to neubralo na báječné atmosféře. Na předešlé úspěchy jsme s Baaki tentokráte nenavázali. V sobotu si od rozhočí Orit Nevo (ISR) vysloužila známku "Výborný" a v neděli od Sharron Taylor (AUS) známku "Velmi dobrý". Ačkoliv mi bolavé koleno znemožnilo dál vystavovat, vůbec to nevadilo. Baaki si v sobotu při soutěži o nejlepší CHS střihla premiéru s novým nadějným handlerem Honzou. Šlo jim to vskutku báječně. Za nedělní VD se nemusí vůbec stydět, protože Sharon "Védéčka" a "Déčka" sázela jak na běžícím pásu....Za rok opět na ORLÍKU...

O víkendu se zúčastníme Klubové a Speciální výstavy ČKRR na Orlíku. Doufáme, že se předpověď počasí nevyplní ;-)

Po delší době jsme opět zavítali do výstavního kruhu. V sobotu jsme střihli Mladou Boleslav a v neděli polské Zakopane. A rozjezd to nebyl vůbec špatný. Velký dík patří Lucce za sobotní vystavení Baaki. Obě byly naprosto dokonalé. V Zakopaném nevládlo slunečné počasí jako loni a Tatry se daly jen tušit, přesto však jsme si tuto show užili.