Novinky

Průkazy původu

Po měsíci nám byly ČMKJ vystaveny Průkazy původu, které ihned putovaly do rukou šťastných majitelů štěňátek z našeho vrhu .

Dobré zprávy

Dobrých zpráv není nikdy dost. Zvláště velkou radost mě udělaly ty, ve kterých se dozvídám, že se potomkům Baaki a Jacka v nových domovech daří skvěle. O tom, že se tam rychle zabydleli svědčí i následující fotografie.

Všechna štěňata mají nové domovy

V tomto týdnu se dočkala i zbývající tři štěňátka Gaia, Glody a Grace a vyrazila do svých nových domovů, samozřejmě v doprovodu nových páníčků, parťáků a kamarádů. Baaki své potomky náležitě vyprovodila a já marně přemýšlím zda má takové smíšené pocity jako já. Přece jenom to byly dva náročné ale zároveň úžasné měsíce našeho života...

Přejeme s Baaki všem našim mrňousům a jejich novým rodinám pevné zdraví, štěstí, lásku a radost ze života.

Poslední hodiny

Už jen pár hodin zbývá, než tyto dvě krásné psí holky opustí rodné hnízdo... Ještě si vychutnat pár kapek mléka od maminky... a hurá za novými dobrodružstvími

Výlet

Využili jsme krásného a nepříliš horkého sobotní dne k výletu do přírody. Vyrazili jsme kousek za Prahu do Brd. Pro mrňouse to byl velký zážitek. Objevovali vše, co jim louka a les nabízely. Maminka Baaki jim dala napít, protože při pobytu v přírodě pořádně vyhládne.  Moc jsme si to užili. 

Tři mušketýři jsou v nových domovech

První tři štěňátka, Gina, Garry a Gabbi, jsou již u svých nových páníčků, kde se jim dle zpráv, které jsem dostal, daří skvěle. Bez problémů zvládla i první noc v novém domově. Jsem opravdu nesmírně rád, že to tak dobře zvládají. Další trojice bude odcházet v nejbližších dnech.

Poslední chvíle

Štěňata prožívají poslední chvilky spolu. Vesele dovádí, zvědavě zkoumají, urputně bojují a také sem tam něco zničí :-) Ale to naštěstí netrvá moc dlouho a znaveni po náročné dřině usnou. Jsou prostě boží.... Společné chvilky se jim však velmi rychle krátí a už velmi brzy začnou žít další etapu svého šťastného psího života. 

Úspěšná kontrola

Po zdravotní kontrole na veterině, proběhla včera kontrola celého vrhu hlavní poradkyní chovu ČKRR paní Zdeňkou Masnerovou. Všechna štěňátka jsou standardní, dobře živená, socializovaná. Obdiv sklidily krásné dlouhé ridge.

Nyní už štěňátka čeká odchod od maminky k novým milujícím rodinám.

Návštěva veteriny

Dnes, 24.6., jsme se poprvé svezli autem. Nikoliv na výlet, ale k paní doktorce Minaříkové na veterinu do Jinočan. Paní doktorka nás hezky přivítala a nechala nás nejdříve prošmějdit celou ordinaci. Potom jsme šli na řadu jeden po druhém. Nejdříve byla lékařská prohlídka zda jsem zdraví a potom jsme dostali 2 včeličky. První byla očkovací vakcína a druhá čip, aby věděli ke komu patříme, kdybychom se náhodou ztratili. Byli jsem nesmírně stateční a ani jeden z nás nezakňučel.

Hrajeme si

Kdo je kdo?

Obojky jsou v pračce :-)

6. týden našeho života

Z nám neznámého důvodu, nám mamka Baaki už nechce dávat napít mléka. Bereme tedy za vděk tím, co nám připraví páníček. Střídá to. Dostáváme prťavé granulky, kuřecí s rýží, hovězí, tvaroh a kaši. Takto posilněni se pouštíme do bláznivých her a rvaček při kterých štěkáme, vydáváme prapodivné hlasité zvuky a vrčíme. Taky koušeme co nám přijde do cesty. Dost dobře nechápeme, proč nám páníček vzal těsnění od koupelnových dveří, které jsme tak pracně dostávaly ze zárubní. Jsou zkrátka předměty, se kterými nám není dovoleno si hrát. Ještě že nám tety Slávka, Jana, Martina a Věra přinesly krásné hračky při jejich návštěvě naší psí smečky. V pondělí nás čeká čipování a očkování. Páníček nás uklidňuje, že to bolet nebude, tak uvidíme. Více obrázků ve fotogalerii Fotogalerie - Photos

Společné foto

Evidentně měla štěňata zcela jiný názor na focení než jejich páníček...

Rosteme jako z vody - 5. týden

Nyní jsme ve stádiu, že všechno prozkoumáváme. Údajně lezeme kam nemáme, koušeme co nemáme a prý se nám může něco stát... Ještě že ty sourozenecké hry a šarvátky nám tolerují. Jsme totiž strašně rychlá a nejraději se ze všeho pleteme páníčkovi pod nohy :-) Je fajn, že nám mamka Baaki dává stále napít mléka, i když páníček má za to, že bychom měla začít baštit i něco jiného. Slečna Tyrkysová a pan Modrý stále hledají svoji budoucí milující rodinu.

Jsou nám 4 týdny

Dnes jsou to 4 týdny co naše štěňátka spatřila svět. Za tu dobu udělala velký pokrok. Nejen že už váží okolo 3 kilogramů, koukají na vše těma svýma modrýma kukadlama a reagují na zvuky a také už začínají vyrážet na průzkumné výpravy po celém bytě. Tu zatahají za přehoz, uloví pantofel se, kterým zmizí na druhý konec bytu, kde pak zkoumají, zda je to dobrá kořist.

Začaly také první sourozenecké šarvátky, při kterých nezapomenou bráchu či ségru zatahat za ucho či jakoukoliv jinou část těla. V nestřežený okamžik zaútočí i na páníčka, kterého neváhají kousnout do palce u nohy. Štěňátka už také zvládla přijmout několik návštěv svých budoucích páníčků, při nichž se chovala vcelku důstojně. Mamka se o ně stále stará a dopřává jim dostatek mléka, i když se už pomalu snažíme přecházet na pevnou stravu.

Máte zájem o štěňátko?

Pak jste na správné adrese! Štěňátka z tohoto vrhu jsou potomci velmi úspěšných a celkově vyrovnaných a zdravých jedinců plemene RR. Podrobné informace o rodičích naleznete v úvodní sekci Štěňata.

Pokud se Vám štěňátka líbí a měli byste o nějaké zájem, tak mě neváhejte kontaktovat.
Po 1. 6. 2019 budete mít možnost se na štěňátka přijít osobně podívat. Vyberete-li si svého budoucího parťáka, provedeme závaznou rezervaci se složením rezervační zálohy.

Štěňata budou k odběru  koncem června a začátkem července. Při jejich odchodu do nových domovů budou štěňátka odčervena, naočkována, čipována a vybavena EU Pet passportem, průkazem původu a malou výbavičkou. Samozřejmostí je kupní smlouva.

Tulíme se - 3 týdny

Jsou nám dva týdny

Právě byly našim štěňátkům 2 týdny. Přiložený graf nám ukazuje jak štěňata krásně a rovnoměrně rostou.

Péče o štěňátka

Štěňátkům se pomalu začínají  otvírat oči a trochu nesměle se pokouší o první krůčky. Už mají za sebou ostříhání drápků a dnes, jejich 13. den života, proběhlo první odčervení. Od paní doktorky jsme dostali jednu dávku s modrým špuntem pro kluka a 5 s červeným pro holky 😉 Pravda, ne všem to zrovna chutnalo, ale zvládli jsme to. Hned poté se přesunuli k mamince a bylo vidět, že její mléko jim chutnalo o poznání lépe 😋 

Štěňátka mají týden

Uběhlo to jako voda a mrňousům je týden. Hezky nám rostou a přibývají na váze. Všichni měli po týdnu dvojnásobek své porodní hmotnosti (viz statistiky). Vítězem v pomyslné soutěži v přibírání je slečna žlutá - Goldy. Pokud zrovna netráví čas v "mléčném baru" tak hezky a celkem v klidu odpočívají nebo se jim věnuje mamča Baaki, která se stará o jejich hygienu a trávení. Je nádherné ta stvoření pozorovat. O víkendu už by poprvé mohli spatřit svět.